sadsad x
asdasd

Bebeklerde Pişik Oluşumunu Önlemek İçin

Pişik bebeklerde oldukça sık karşılaşılan bir cilt problemidir. Pişik oluşan bölge bebeğinizde rahatsızlık hissine yol açabilir, bebeğinizin keyfini kaçırabilir. Bu durumun önüne geçmek için farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bebeklerde Egzama (Atopik Dermatit) Belirtileri

Bebeklerde atopik dermatit ya da bebek egzaması olarak bilinen durum yaygın olarak görülür. Özellikle yaşamın ilk aylarında ortaya çıkan bu durum bebeklerde kaşıntıya neden olarak rahatsızlık verebilir. 

Hamilelikte Çatlak Oluşmadan Önleminizi Alın

Hamilelik, kadınlarda çatlak oluşumuna neden olabilir. Hamilelik çatlakları ileriki dönemlerde kadınlar açısından estetik sorun oluşturabilir ve kadınlar bu çatlakların görüntüsünden rahatsız olabilir.

Emzirme Döneminde Göğüs Ucu Problemleri

Emziren kadınlarda meme ucunda hassasiyet, çatlak, ağrı ve yara gibi sorunlarla sık karşılaşılır. Meme ucu acıması özellikle emzirmeye yeni başlayan annelerde görülür. Acı hissinin emzirme devam ettikçe azalması gerekir.

Çocuklarda Saç Derisinde Kabuklanma

Bebeklerde kafa derisinde kabuklanma oldukça sık görülen zararsız bir durumdur. Saç derisindeki bu kabuklanma halk arasında ‘konak’, tıp dilinde ise ‘seboreik dermatit’ olarak adlandırılır. Yaklaşık her 10 bebekten 7’sinde konak oluşumu görülür.

Bebeklerde Konak Nedir? Bebeklerde Konak Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde konak, doğumdan itibaren yaşamın ilk haftalarında bebeklerin baş derisinde sıklıkla görülen bir durumdur. Sarımsı, kabuk şeklinde bir görüntü oluşturur. Bu bir hastalık ya da bulaşıcı bir olgu değildir.

Kolik Bebek Nedir? Ne Kadar Sürer?

Bebeklerde kolik, hem bebek hem de ebeveynler için oldukça yorucu bir durum olabilir. Kolik kabaca, bir bebeğin açlık ya da hastalık gibi bir durum olmaksızın uzun süreli ağlaması olarak tanımlanabilir.

Çocuklarda ve Bebeklerde Dudak Çatlamasını Nasıl Önleyebiliriz?

Bebeklerde dudak kuruluğu ve bu duruma bağlı çatlak oluşumu sık görülen bir durumdur. Dudak çatlaması genellikle ciddi bir probleme neden olmaz. Bebeklerde çatlağın neden olduğu rahatsızlık hissini giderilmesi için bazı doğal kişisel bakım önerileri denenebilir.

Deterjan Kalıntılarının Bebeğinizin Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Bebeğinizin doğmasıyla birlikte kirli sepetiniz daha çabuk dolmaya başlar ve daha sık çamaşır yıkamak zorunda kalabilirsiniz. Ebeveynler olarak bebeğinizin kullandığı emzikten giydiği kıyafetlere, denediği ek gıdalardan oynadığı...

Incia’nın Doğal Bebek Çamaşır Sabunları ile Annelerin İçi Rahat!

Bebeğinizin dünyaya gelmesi günlük rutininizi fazlasıyla değiştirmenize neden olur. Bebekle birlikte hayatınızda değişen bir diğer durum da çamaşır yıkama düzeninizdir. Artık daha sık çamaşır yıkamak zorunda kalıyor olabilirsiniz.

Sivilce Neden Olur? Nasıl Geçer?

Sivilce birçok farklı yaştaki insanda sıklıkla görülen ‘bir cilt rahatsızlığıdır. Bütün yaş gruplarında görülmesine rağmen yoğun olarak gençlik ya da ergenlik çağındaki bireylerde daha sık görülen...

Topuk Çatlağı Nasıl Geçer? Bakımı Nasıl Olmalı?

Topuk çatlağı, yaygın olarak görülen bir ayak sağlığı problemidir. Hem yetişkinler hem de çocuklarda ortaya çıkabilen bu sorun kadınları erkeklere oranla daha çok etkiler....

El Kuruluğu Neden Olur?

Gün içerisinde birçok yüzeye temas eden eller fiziksel ve çevresel koşullar nedeniyle kurur. El kuruluğu yaşayanlar için temizlik ve bakım ürünleri çok önemlidir. El kuruluğu neden olur diye düşündüğünüzde ilk akla gelen...

Vücut Çatlakları Neden Oluşur? Nasıl Geçer?

Hamilelik, hızlı kilo alıp verme ve ergenlik gibi vücutta meydana gelen ani değişikliklerde vücut çatlağı oluşur. Derinin birden genişlemesi ve daralması ile cildin elastik yapısında bozulmalar görülür...

Dudak Çatlaması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Dudak çatlaması, toplumda yaygın olarak görülen ve rahatsızlık veren bir sağlık problemidir.  Zaman zaman ağrı yapabilir ve hatta kanamaya neden olabilir. Fiziksel olarak hoş bir görünüme sahip olmamasının...

1 2
Kategoriye Göre Keşfedin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.