sadsad x
asdasd

Bebek & Çocuk Bakımı

Bebeklerde Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Bebeklerde cilt kuruluğu sıklıkla yaşanan bir sorundur. Dolaşım sistemlerinin henüz oluşmamış olması bu sorunun en temel nedenlerinden biri olsa da başka sebepler de cilt kuruluğuna neden olur. Ancak bu durumu doğal ürünler ile ya da hipoalerjenik krem sayesinde aşmanız mümkün. Öncelikle, bebeğinizin cildinin neden kuruduğunu tespit etmeniz gerekir. Çözüm yolunu ise bu sebeplere göre belirleyebilirsiniz.

Bebeklerde Pişik Oluşumunu Önlemek İçin

Pişik bebeklerde oldukça sık karşılaşılan bir cilt problemidir. Pişik oluşan bölge bebeğinizde rahatsızlık hissine yol açabilir, bebeğinizin keyfini kaçırabilir. Bu durumun önüne geçmek için farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bebeklerde Egzama (Atopik Dermatit) Belirtileri

Bebeklerde atopik dermatit ya da bebek egzaması olarak bilinen durum yaygın olarak görülür. Özellikle yaşamın ilk aylarında ortaya çıkan bu durum bebeklerde kaşıntıya neden olarak rahatsızlık verebilir. 

Hamilelikte Çatlak Oluşmadan Önleminizi Alın

Hamilelik, kadınlarda çatlak oluşumuna neden olabilir. Hamilelik çatlakları ileriki dönemlerde kadınlar açısından estetik sorun oluşturabilir ve kadınlar bu çatlakların görüntüsünden rahatsız olabilir.

Emzirme Döneminde Göğüs Ucu Problemleri

Emziren kadınlarda meme ucunda hassasiyet, çatlak, ağrı ve yara gibi sorunlarla sık karşılaşılır. Meme ucu acıması özellikle emzirmeye yeni başlayan annelerde görülür. Acı hissinin emzirme devam ettikçe azalması gerekir.

Çocuklarda Saç Derisinde Kabuklanma

Bebeklerde kafa derisinde kabuklanma oldukça sık görülen zararsız bir durumdur. Saç derisindeki bu kabuklanma halk arasında ‘konak’, tıp dilinde ise ‘seboreik dermatit’ olarak adlandırılır. Yaklaşık her 10 bebekten 7’sinde konak oluşumu görülür.

Bebeklerde Konak Nedir? Bebeklerde Konak Nasıl Temizlenir?

Bebeklerde konak, doğumdan itibaren yaşamın ilk haftalarında bebeklerin baş derisinde sıklıkla görülen bir durumdur. Sarımsı, kabuk şeklinde bir görüntü oluşturur. Bu bir hastalık ya da bulaşıcı bir olgu değildir.

Kolik Bebek Nedir? Ne Kadar Sürer?

Bebeklerde kolik, hem bebek hem de ebeveynler için oldukça yorucu bir durum olabilir. Kolik kabaca, bir bebeğin açlık ya da hastalık gibi bir durum olmaksızın uzun süreli ağlaması olarak tanımlanabilir.

Çocuklarda ve Bebeklerde Dudak Çatlamasını Nasıl Önleyebiliriz?

Bebeklerde dudak kuruluğu ve bu duruma bağlı çatlak oluşumu sık görülen bir durumdur. Dudak çatlaması genellikle ciddi bir probleme neden olmaz. Bebeklerde çatlağın neden olduğu rahatsızlık hissini giderilmesi için bazı doğal kişisel bakım önerileri denenebilir.

Deterjan Kalıntılarının Bebeğinizin Sağlığı Üzerindeki Etkileri

Bebeğinizin doğmasıyla birlikte kirli sepetiniz daha çabuk dolmaya başlar ve daha sık çamaşır yıkamak zorunda kalabilirsiniz. Ebeveynler olarak bebeğinizin kullandığı emzikten giydiği kıyafetlere, denediği ek gıdalardan oynadığı...

Incia’nın Doğal Bebek Çamaşır Sabunları ile Annelerin İçi Rahat!

Bebeğinizin dünyaya gelmesi günlük rutininizi fazlasıyla değiştirmenize neden olur. Bebekle birlikte hayatınızda değişen bir diğer durum da çamaşır yıkama düzeninizdir. Artık daha sık çamaşır yıkamak zorunda kalıyor olabilirsiniz.

Doğal Bebek Güneş Kremi ile Bebeğinizi Güneş Işınlarının Zararlı Etkilerinden Güvenle Koruyun

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak her yaşta önemlidir. Ancak güneşin bebekler üzerindeki etkisi çok daha farklı olabilir. Bebeğinizin hassas ve narin cildini, florasını destekleyen bebek güneş kremleri ile...

Bebek Doğal Güneş Kremi Kullanmak İçin 5 Neden

Havaların ısınıp güneşin sıcacık yüzünü göstermesi ile birlikte açık havada dolaşmak, denize girip güneşlenmek en fazla yapılan aktiviteler haline geliyor. Ailece yapılan bu aktiviteler esnasında dikkat...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.